Vadász Noémi

Nyelvtechnológia Műhely
E-mail cím: vadasznoemi[kukac]gmail.com, vadasz.noemi[kukac]itk.ppke.hu

A PPKE BTK Elméleti nyelvészet és Digitális bölcsészet mesterképzéseinek elvégzése után jelentkeztem a PPKE BTK Nyelvtudományi Doktori Iskolájába, ahol elsõsorban számítógépes nyelvészettel foglalkozom. A doktori tanulmányaim mellett jelenleg Prószéky Gábor Magyar Nyelvtechnológiai Kutatócsoportjában is dolgozom. Doktori munkám során a különbözõ nyelvi jelenségek pontos leírásával foglalkozom, amelyre egy pszicholingvisztikai indíttatású mondatelemzõ modell megalkotásakor szükség van. A nyelvi jelenségek közül elsõsorban a mellérendelés és az elliptikus szerkezetek érdekelnek.

Prószéky Gábor

2012

• Magyaros Mini Tudományos Diákköri Konferencia, 2012. április 12, PTE-BTK Kari Tu- dományos Diákköri Konferencia, 2012. április 20, PTE-BTK
  • Fiatal bölcsészek a tudományért Intézményközi Tudományos Diákköri Konferencia, 2012. május 4, Nyugat-magyarországi Egyetem Savaria Egyetemi Központ Bölcsésze udományi Kara
  • Kari Tudományos Diákköri Konferencia, 2012. október 26, PTE-BTK

2013

• 14th International Conference on Intelligent Text Processing and Computational Linguis-
tics (CICLing), March 24–30, 2013. University of the Aegean, Samos, Greece

• PPKE BTK Kati Tudományos Diákköri Konferencia, 2014. november 24.

2015

• XXXII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia, 2015. április 8-10. (I. helyezés)

• Számítógép az irodalomtudományban Workshop, 2015. november 24.

• Vadász Noémi: A beálló melléknévi igenév problémái. In: Akikre büszkék vagyunk. Válogatás a Fiatal bölcsészek a tudományért intézményközi TDK konferencián bemutato dolgozatokból. Nyugat-magyarországi Egyetem Savaria Egyetemi Központ Bölcsésze udományi Kar, Szombathely, 2012. 234-242.
  • Vadász Noémi, Alberti Gábor, Kleiber Judit: e Matrix of Beliefs, Desires and Intentions. In: International Journal of Computational Linguistics and Applications 4:(1) pp. 95-110.

• Alberti Gábor, Vadász Noémi, Kleiber Judit: Ideal and Deviant Interlocutors in a Formal Interpretation System. In: Andrzej Zuczkowski, Ramona Bongelli, Ilaria Riccioni, Carla Canestrari (szerk.) Communicating Certainty and Uncertainty in Medical, Supportive and Scienti c Contexts Benjamins Dialogue Studies Series 25. Amsterdam: Benjamins, 2014. pp. 59-78.
  • Alberti Gábor, Károly Márton, Kilián Imre, Kleiber Judit, Vadász Noémi: Az igazság pillanata – avagy a ReALIS alfa horgonyzó függvénye. In: Vincze Veronika és Tanács Attila szerk. IX. Magyar Számítógépes Nyelvészeti Konferencia. MSzNy 2013. Szeged. SzTE Informatikai Tanszékcsoport. 236–250.
  • Prószéky Gábor, Indig Balázs, Vadász Noémi: Performanciaalapú elemző... In ”Szavad ne feledd!”: Tanulmányok Bánréti Zoltán tiszteletére. Budapest: MTA Nyelvtudományi Intézet, 2016. pp. 223-232.
  • Turi Gergő, Vadász Noémi (szerk.): A nyelvtudományi Doktori Iskola tanulmányai. In Studia Varia Tanulmánykötet. PPKE BTK, Budapest. 87-258.
  • Indig Balázs és Vadász Noémi: Window in Human Parsing – How Far Can a Preverb Go? Proceedings of the Tenth International Conference on Natural Language Processing (HrTAL2016), 2016 szeptember 29-30. Dubrovnik, Horvátország. Szerk. Marko, Tadić and Bekavac, Božo. Elfogadva, megjelenés alatt.
  • Indig Balázs, Vadász Noémi és Kalivoda Ágnes: Decreasing Entropy: How Wide to Open the Window? 5th International Conference on the eory and Practice of Natural Computing (TPNC2016), 2016 december 12-13. Sendai, Japán. Elfogadva, megjelenés alatt.