Harmati-Pap Veronika

Elméleti Nyelvészet Műhely
E-mail cím: veronika.pap0210[kukac]gmail.com

2015 őszétől vagyok a Nyelvtudományi Doktori Iskola hallgatója. Kutatási területem a nyelvelsajátítás, jelenleg az azonos nyelvi formával rendelkező térbeli és időbeli jelentésű névutók elsajátításával foglalkozom. A doktori témám címe: Az időbeliség és térbeliség vizsgálata a nyelvelsajátításban.
Emellett jelenleg kutatásokat végzek a PP rekurzió elsajátításával kapcsolatban, annak magyar szerkezeti sajátosságaira alapozva, összehasonlítva azt az eddigi angol és japán kutatásokkal.

2015 szeptemberétől az MTA Nyelvtudományi Intézet A kvantorok pszicholingvisztikája kutatócsoport tudományos segédmunkatársa voltam. 2016-ban MTA Fiatal Kutatói Ösztöndíjat nyertem, amelynek keretében 2016 szeptemberétől az MTA Nyelvtudományi Intézet Pszicho-, Neuro- és Szociolingvisztikai Osztály Neurolingvisztikai Kutatócsoportjában dolgozom, tudományos segédmunkatársként.

É. Kiss Katalin

2017

• Investigation of temporal and spatial reference frames in Hungarian, Linguistics Prague 2017, Charles University, Prága, Csehország, 2017. április 27-29.
  • Investigation of Hungarian postpositions with temporal and spatial meaning, Poznań Linguistic Meeting 2017, Adam Mickiewicz University, Poznań, Lengyelország, 2017. szeptember 18-20.
  • A magyar névutók térbeli és időbeli jelentésének vizsgálata, 21. LingDok Konferencia, Szegedi Tudományegyetem, Szeged, 2017. november 23-24.

2016

• Before and After in temporal and spatial meaning in language acquistion (poszter), VIIIth International Conference of Language Acquistion, UIB, Palma de Mallorca, Spanyolország, 2016. szeptember 7-9.
  • Bende-Farkas Ágnessel: Temporal Connectives in Hungarian children, VIIIth International Conference of Language Acquistion, UIB, Palma de Mallorca, Spanyolország, 2016. szeptember 7-9.
  • "Előrehaladás" térben és időben, Referenciakeret-vizsgálat a magyar nyelvben, 20. LingDok Konferencia, Szegedi Tudományegyetem, Szeged, 2016. november 30 - december 1.

2015

• Az időbeliség kifejezése a gyermeknyelvben, XXXII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia, 2015. április 8-10. *pszicholingvisztika szekció: különdíj*
  • Postpositions in temporal and spatial meaning in language acquisition (poszter), 3. LingBaW Konferencia. II. János Pál Katolikus Egyetem, Lublin, Lengyelország, 2015. október 22-23. *best poster presentation award*
  • Az időbeliség kifejezése a gyermeknyelvben,19. LingDok Konferencia, Szegedi Tudományegyetem, Szeged, 2015. november 12-13.

2014

• Temporal relations in Hungarian preschoolers' language (poszter), CECIL'S 4, II. János Pál Katolikus Egyetem, Lublin, Lengyelország, 2014. augusztus 21–22. *best poster presentation award*