Dömötör Andrea

Nyelvtechnológia Műhely
E-mail cím: domotora85[kukac]gmail.com

Gyerekkorom óta foglalkoztatott a tanári pálya, így a középiskola után először ebbe az irányba indultam el. 2010-ben végeztem az ELTE-BTK-n magyar és spanyol szakos bölcsész és tanárként. Négy évig dolgoztam a közoktatásban, majd úgy döntöttem, szeretnék a pedagógián kívül egy másik izgalmas területtel is közelebbről megismerkedni: a nyelvtechnológiával. 2014-ben iratkoztam be a Pázmány Péter Katolikus Egyetem digitális bölcsészet mesterképzésére, számítógépes nyelvészet specializációra. Itt 2016-ban végeztem. A szakdolgozatom a különböző típusú létigék számítógépes elemzési lehetőségeivel foglalkozik. Ezzel a témával az MTA-PPKE Magyar Nyelvtechnológiai Kutatócsoport munkájába is bekapcsolódhattam.
A PPKE-BTK Nyelvtudományi Doktori Iskolában 2016-ban kezdtem tanulmányaimat. A kutatási témám a létigék vizsgálata, különös tekintettel a zéró kopula számítógépes kezelésére.

Prószéky Gábor