Piukovics Ágnes

Anglisztika Műhely
E-mail cím: agnes.piukovics[kukac]gmail.com

2015-ben végeztem a PPKE angoltanári MA szakán, valamint a PTE-n egy anglisztika MA diplomát is szereztem (2014). 2015 őszétől vagyok a Nyelvtudományi Doktori Iskola hallgatója. Kutatásomban az idegen akcentus kérdéseivel foglalkozom, azon belül a magyar nyelvtanulók angol kiejtésének jellemzőivel. PhD tanulmányaim mellett a PPKE-n és a KRE-n tanítok Nyelvfejlesztés/Nyelvgyakorlat, Bevezetés az angol nyelvészetbe, valamint Angol fonetika és fonológia kurzusokat elsőéves anglisztika BA szakos hallgatóknak.

Balogné Bérces Katalin

Konferencia-előadások

• "A fonetikai ábécé használatának kérdései a középiskolai angol nyelvórán" (poszter). 25. Magyar Alkalmazott Nyelvészeti Kongresszus, Budapest, PPKE, 2015. március 30. - április 1.
  • (társszerző: Balogné Bérces Katalin) "Phonetics, phonology and the IPA in the EFL classroom". Approaches to Phonology and Phonetics (APAP), Lublin (Lengyelország), 2015. június 19-21
  • "An attempt at settling the controversies over the role of the IPA in English language teaching" (poszter). Linguistics Beyond And Within – International Linguistics Conference in Lublin (LingBaW), Lublin (Lengyelország), 2016. október 20-21.
  • "A nem-r-ezés (non-rhoticity) elsajátítása magyar nyelvtanulók angol kiejtésében". Nyelvészdoktoranduszok 20. Országos Konferenciája (LingDokKonf 20.), Szeged, 2016. november 30. - december 1.
  • "With or without phonetic symbols – towards a consensus on their role in teaching English pronunciation". Accents 2016 – 10th International Conference on Native and Non-native Accents of English, Łódź (Lengyelország), 2016. december 1-3.
  • (társszerző: Balogné Bérces Katalin) "The acquisition of non-rhoticity by Hungarian learners of English". Accents 2016 – 10th International Conference on Native and Non-native Accents of English, Łódź (Lengyelország), 2016. december 1-3.
  • (társszerző: Balogné Bérces Katalin) "Semi-rhoticity in language contact: English-based creoles and interlanguages". 13th Biennial HUSSE Conference, Eger, 2017. január 26-28.
  • (társszerző: Balogné Bérces Katalin) "Is there a semi-rhotic variety of Hungarian-accented English?" Approaches to Phonology and Phonetics (APAP), Lublin (Lengyelország), 2017. június 23-25.
  • "Is there a semi-rhotic variety of Hungarian-accented English?" (poszter) 15th meeting of the French Phonology Network, Grenoble (Franciaország), 2017. július 5-7.
  • "Final devoicing in Hungarian-accented English revisited". Vágó Róbert köszöntése, MTA Nyelvtudományi Intézet, Budapest, 2018. április 3.
  • "Phonological and non-phonological factors in FL pronunciation acquisition". (poszter) 30th International Conference on Foreign/Second Language Acquisition (ICFSLA), Szczyrk (Lengyelország), 2018. május 17-19.

• Piukovics Ágnes (2016) The changing role of the IPA in the EFL classroom. In: Reményi Andrea Ágnes, Sárdi Csilla, Tóth Zsuzsa (szerk.) Távlatok a mai magyar alkalmazott nyelvészetben. Budapest: Tinta Könyvkiadó. 155–164.
  • Piukovics Ágnes (2018) A nem-r-ezés elsajtítása magyar nyelvtanulók angol kiejtésében. In: Scheibl György (szerk.) LingDok 17: Nyelvészdoktoranduszok dolgozatai. Szeged: SZTE NyDi. 9–24.
  • Piukovics Ágnes – Balogné Bérces Katalin (megjelenés alatt) Factors influencing interlanguage rhoticity: The case of Hungarian-accented English. In: Jolanta Szpyra-Kozłowska – Marek Radomski (szerk.) Phonetics and Phonology in Action. Frankfurt am Main: Peter Lang Publishing.
  • Balogné Bérces Katalin – Piukovics Ágnes (megjelenés alatt) Semi-rhoticity in language contact: English-based creoles and interlanguages. In: Proceedings of the HUSSE13 Conference. Newcastle: Cambridge Scholars Publishing.

Egyéb előadások, workshopok

• "Online dictionaries – How many birds in the hand?" Középiskolai angoltanárok szaktárgyi képzése, Katolikus Pedagógiai Szervezési és Továbbképzési Intézet (KPSZTI), 2016. november 10.
  • "Online dictionaries – How many birds in the hand?" A Magyarországi Evangélikus Egyház intézményeiben tanító élő idegen nyelv szakos tanárok negyedik közös konferenciája, Deák Téri Evangélikus Gimnázium, 2016. november 29.
  • In the search of Cinderella’s glass slipper – Taking pronunciation out of the shade. Élő idegennyelv szakos tanárok 5. közös konferenciája, Deák Téri Evangélikus Gimnázium, 2017. december 5.