Piukovics Ágnes

Anglisztika Műhely
E-mail cím: agnes.piukovics[kukac]gmail.com

2015-ben végeztem a PPKE angoltanári MA szakán, valamint a PTE-n egy anglisztika MA diplomát is szereztem (2014). 2015 őszétől vagyok a Nyelvtudományi Doktori Iskola hallgatója. Kutatásomban az idegen akcentus kérdéseivel foglalkozom, azon belül a magyar nyelvtanulók angol kiejtésének jellemzőivel. PhD tanulmányaim mellett a KRE-n tanítok Nyelvfejlesztés, Bevezetés az angol nyelvészetbe, valamint Angol fonetika és fonológia kurzusokat elsőéves anglisztika BA szakos hallgatóknak.

Balogné Bérces Katalin

2015

• "A fonetikai ábécé használatának kérdései a középiskolai angol nyelvórán" (poszter). 25. Magyar Alkalmazott Nyelvészeti Kongresszus, Budapest, PPKE, 2015. március 30. – április 1.
  • (társszerző: Balogné Bérces Katalin) "Phonetics, phonology and the IPA in the EFL classroom". Approaches to Phonology and Phonetics (APAP), Lublin (Lengyelország), 2015. június 19–21.
    2016
  • "An attempt at settling the controversies over the role of the IPA in English language teaching" (poszter, elfogadva). Linguistics Beyond And Within– International Linguistics Conference in Lublin (LingBaW), Lublin (Lengyelország), 2016. október 20–21.
  • "With or without phonetic symbols – towards a consensus on their role in teaching English pronunciation" (előadásra elfogadva). Accents 2016 – 10th International Conference on Native and Non-native Accents of English, Łódź (Lengyelország), 2016. december 1–3.

• The changing role of the IPA in the EFL classroom. XXV. Magyar Alkalmazott Nyelvészeti Kongresszus, "Nyelv – Nyelvtechnológia – Nyelvpedagógia: 21. századi távlatok" konferenciakötet (megjelenés alatt).