Erdei Tamás

Nyelvtechnológia Műhely
E-mail cím: erdeit[kukac]jgypk.u-szeged.hu

A Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Karán szereztem angol-számítástechnika-tanári diplomát. Két évet dolgoztam szakközépiskolai tanárként. Ezután jelentkeztem alkalmazott nyelvészet mesterszakra ugyanitt, majd ennek elvégzése után a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Nyelvtudományi Doktori Iskolájába. Emellett jelenleg a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Karának Magyar és Alkalmazott Nyelvészeti Tanszékén vagyok tanársegéd.

Prószéky Gábor

2013

• „Találkozások” Alkalmazott Nyelvészeti Hallgatói Konferencia, SZTE–JGYPK, 2013. április 26.
  • Alkalmazott Nyelvészeti Tanszékek 4. Országos Találkozója, ELTE–BTK, 2013. október 28–29.
  • V. Hálózatkutatás Konferencia, Magyar Szemiotikai Társaság, ELTE–BTK, 2013. november 25.

2014

• Alkalmazott Nyelvészeti Tanszékek 5. Országos Találkozója, II. „Találkozások” Alkalmazott Nyelvészeti Hallgatói Konferencia, SZTE–JGYPK, 2014. május 8–9.
  • VI. Hálózatkutatás Konferencia, Magyar Szemiotikai Társaság, ELTE–BTK, 2014. november 24.

Publikációk:

2014

• Erdei Tamás: A hálózatelmélet gyakorlati alkalmazásai nyelvészeti területen. In: Klippel Rita, Tóth Eszter (szerk.): Nyelvész hallgatók, beszélő nyelvészek: Alkalmazott nyelvészeti tanulmányok l. Szeged: Szegedi Egyetemi Kiadó, Juhász Gyula Felsőoktatási Kiadó. 2014. 119-123.
  • Erdei Tamás: Kovács László: Fogalmi rendszerek és lexikai hálózatok a mentális lexikonban, 2. kiadás. In: Ladányi Mária, Hrenek Éva, Horváth Ádám, Hugyecz Enikő Henriett (szerk.): Nyelvi rendszer és nyelvhasználat: Hallgatói tanulmányok. Budapest: ELTE BTK Alkalmazott Nyelvészeti Tanszék, Tinta Könyvkiadó. 2014. 139–141.

2015

• Erdei Tamás: Voigt Vilmos: Jeltudomány; Voigt Vilmos: Etnoszemiotika; Voigt Vilmos: Jelek és vallások. In: Klippel Rita, Sulyok Hedvig, Tóth Eszter (szerk.): Nyelvek, kódok, hallgatók: Alkalmazott nyelvészeti tanulmányok 2. Szeged: Szegedi Egyetemi Kiadó, Juhász Gyula Felsőoktatási Kiadó. 2015. 117–120.
  • Erdei Tamás: A kínai írás tanítása kezdőknek kínai nyelvkönyvekben. In: Gaál Zsuzsanna (szerk.): Nyelvészet, művészet, hatalom: Írások Tóth Szergej tiszteletére. Szeged: Szegedi Egyetemi Kiadó, Juhász Gyula Felsőoktatási Kiadó. 2015. 43–47.

2016

• Erdei Tamás: A beszédprodukció aktivációterjedéses modellje mint komplex hálózat. In: Balázs Géza, Kovács László, Szőke Viktória (szerk.): Hálózatkutatás: Hálózatok és (inter)diszciplínák. Budapest: Inter Nonprofit Kft, Magyar Szemiotikai Társaság. 20l6. 101–106.
  • Erdei Tamás: Szövegbányászat hálózatalapú módszerrel. In: Balázs Géza, Kovács László, Szőke Viktória (szerk.): Hálózatkutatás: Hálózatok és (inter)diszciplínák. Budapest: Inter Nonprofit Kft, Magyar Szemiotikai Társaság. 2016. 107–116.