Sotkóné Grosz Anikó

Anglisztika Műhely
E-mail cím: groszani[kukac]gmail.com

Doktori tanulmányaimat 2011-ben kezdtem meg az Angol Nyelvészeti Műhely keretein belül. Kutatási témám az összehasonlító mondattan, a minimalista szintaxiselmélet eszközeinek felhasználásával. Elsősorban az angol és az olasz nyelvet vizsgálom, a mondatbevezetők disztribúciójával, valamint különböző pro-drop jelenségekkel foglalkozom.

Surányi Balázs

• Inherent scalarity and the structure of wh exclamatives in Italian (Accepted abstract for poster presentation). Linguistics Beyond And Within — International Linguistics Conference in Lublin. John Paul II Catholic University of Lublin, Poland. 2014. november 6-7.
  • Topic, Focus and lexical subject in Italian wh exclamatives - Inherent scalarity as the differentiating factor between two types of wh-exclamatives. ACED-16 The 16th Annual Conference of the English Department, University of Bucharest, Romania. 2014. június 5-7.
  • Che frasi sono queste?! Alcune strutture esclamative in italiano e in inglese. Giornata di Studi Internazionale di Italianistica per dottorandi, PPKE BTK. 2013. november 8.
  • A kérdőszavas felkiáltó mondatok szintaktikai szerkezete az angolban és az olaszban. LingDok16, Szegedi Tudományegyetem. 2012. november 29-30.
  • 'What structures are these? What structures these are!' A comparative syntactic analysis of wh-exclamatives in English and Italian. V. Österreichische Studierendenkonferenz der Linguistik, Institut für Anglistik und Amerikanistik der Universität Wien. 2012. november 16-18.
  • A that-nyom effektus jelenléte az angolban és hiánya az olaszban – egy lehetséges elemzés minimalista keretben. LingDok 15, Szegedi Tudományegyetem. 2011. november 17-18.
  • Wh mozgatás az angol és az olasz nyelvben. Romanisztikai Doktorandusz Konferencia, PPKE BTK. 2009. szeptember 24.

• 2014. A kérdőszavas felkiáltó mondatok szintaktikai szerkezete az angolban és az olaszban. In Gécseg Zsuzsanna (szerk.): LINGDOK 13. JATEPress, Szeged.
  • 2013. Che frasi che sono queste?! Alcune strutture esclamative in italiano ed in inglese. In Ádám Anikó (ed.): Verbum - Analecta Neolatina. PPKE BTK, Piliscsaba.
  • 2012. A that-nyom effektus jelenléte az angolban és hiánya az olaszban – egy lehetséges elemzés minimalista keretben. In Gécseg Zsuzsanna (szerk.): LINGDOK 12. JATEPress, Szeged, 239-255.