Bujdosó Ádám

Klasszika-filológia Műhely
E-mail cím: bujdosoadam[kukac]gmail.com

2012 óta vagyok a PPKE BTK Nyelvtudományi Doktori Iskola hallgatója.

Disszertációmat egy késő középkori domonkos szerzetes, Nicolaus de Mirabilibus életéről és műveiről (Disputatio, Libello de consciencia, De praedestinatione) írom.

Az MTA Ókortudományi Kutatócsoportjában dolgozom, ahol főbb feladatom a Középkori Magyarországi Latinság Szótárának munkálataiban való részvétel.

Témavezetők:
Maróth Miklós, Szovák Kornél

Szóbeli előadások:

• 2014: Nicolaus ex Mirabilibus. Intellektualista vagy voluntarista lélektan? Piliscsaba, PPKE BTK, PhD-konferencia, PPKE BTK Nyelvtudományi Doktori Iskola.
  • 2014: Nicolaus ex Mirabilibus a lelkiismeretről. Budapest, ELTE BTK, 11. Magyar Ókortudományi Konferencia, 2014.05.22-24.
  • 2014: Nicolaus ex Mirabilibus a rosszról. Budapest, PPKE BTK, PhD-konferencia, PPKE BTK Nyelvtudományi Doktori Iskola.
  • 2013: Aquinói Szent Tamás a világ örökkévalóságáról. Piliscsaba, PPKE BTK, CHSEC 2013.
  • 2010: Chrysippos a végzetről, az erkölcsi felelősségről és a szabad akaratról. Budapest, ELTE BTK, CHSEC 2010.
  • 2009: Tudhatja-e Isten a jövőt? Aquinói Szent Tamás Isten előre tudásáról. Piliscsaba, PPKE BTK, CHSEC 2009.
  • 2009: Milyen predestinációs tant hirdet Nicolaus e Mirabilibus? Budapest, BMF, Jánossy Ferenc Emlékkonferencia 2009.
  • 2007: Nicolaus e Mirabilibus az előre elrendelésről. Budapest, ELTE EC, CHSEC 2007.
  • 2007: A világ örökkévalóságáról. Piliscsaba, PPKE BTK, Szent Vince Kollégium és Szakkollégium (SzVSzK).
  • 2006: A tékozló fiú. Piliscsaba, PPKE BTK, SzVSzK.
  • 2005: Mit tud a filozófia Istenről? Aquinói Szent Tamás Isten létezéséről. Piliscsaba, PPKE BTK, SzVSzK.

Publikációk:

2014:

• BUJDOSÓ, Ádám: Difficulties in Defending Aristotle. Thomas Aquinas on the Eternity of the World. Acta Antiqua Academiae Scientiarum Hungaricae (forthcoming).
  • BUJDOSÓ, Ádám: Nicolaus ex Mirabilibus on Conscience. In HORVÁTH, László (hrsg.): Investigatio Fontium. Griechische und lateinische Quellen mit Erläuterungen. Budapest 2014. 151-158.
  • BUJDOSÓ, Ádám: Aquinói Szent Tamás a világ örökkévalóságáról. In ADORJÁNI Zsolt (szerk.): ΦΥΛΛΟΒΟΛΙΑ. Piliscsaba 2014. 96-104.

2013:

• BUJDOSÓ, Ádám: Bibliographie der Werken von Miklós Maróth. In FODOR, Pál – MAYER, Gyula - MONOSTORI, Martina – SZOVÁK, Kornél – TAKÁCS, László (hrsg.): MORE MODOQUE. Die Wurzeln der europäischen Kultur und deren Rezeption im Orient und Okzident. Festschrift für Miklós Maróth zum siebzigsten Geburtstag. Budapest 2013. 539-555.
  • BUJDOSÓ, Ádám – JUHÁSZ, Erika – KIS, Anna Flóra – KALOTAI, Noémi – MARTON, József – SZEBELÉDI, Zsolt: Register der alten Eigennamen. In FODOR, Pál – MAYER, Gyula – MONOSTORI, Martina – SZOVÁK, Kornél – TAKÁCS, László (hrsg.): MORE MODOQUE. Die Wurzeln der europäischen Kultur und deren Rezeption im Orient und Okzident. Festschrift für Miklós Maróth zum siebzigsten Geburtstag. Budapest 2013. 557-571.
  • BUJDOSÓ Ádám: Maróth Miklós műveinek jegyzéke. In FODOR György – SARBAK Gábor (szerk.): Ünnepi kötet Maróth Miklós hetvenedik születésnapja tiszteletére. Budapest 2013. 209-223.

2010:

• BUJDOSÓ Ádám: Chrysippos a végzetről, az erkölcsi felelősségről és a szabad akaratról. In LOCSMÁNDI Dániel (szerk.): Memorabilia. Budapest 2010. 69-75.

2009:

• BUJDOSÓ Ádám: Tudhatja-e Isten a jövőt? Aquinói Szent Tamás Isten előre tudásáról. In ADORJÁNI Zsolt, JUTAI Péter (szerk.): ΑΡΙΣΤΕΙΑ. Budapest 2009. 101-105.

2007:

• BUJDOSÓ Ádám: Nicolaus e Mirabilibus az előre elrendelésről. In MÉSZÁROS Tamás, JUTAI Péter (szerk.): ΠΑΝΗΓΥΡΙΣ. Budapest 2007. 125-128.