Garami Anett Réka

Elméleti Nyelvészet Műhely
E-mail cím: garami.anett.reka@gmail.com

Óvodás koromban találkoztam először a szlovák nyelvvel, aminek azóta is szerelmese vagyok. Tanulmányaimat 2011-ben kezdtem a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen anglisztika alapszakon, ahol a lengyel nyelvet vettem fel minorként, hogy még egy nyugati szláv nyelvet megismerhessek. Ezután Lengyel nyelv és irodalom mesterképzést végeztem szintén a PPKE-n.
2017 óta vagyok a Nyelvtudományi Doktori Iskola hallgatója, ahol kutatási területem a fonológiaelmélet. Témám a szótagalkotó és az ún. csapdába esett mássalhangzók a nyugati szláv nyelvekben.
2015 óta háromszor tanulhattam szlovák nyelvet ösztöndíjasként a pozsonyi Comenius Egyetem nyári egyetemén, ezzel is hódolva szláv nyelv szeretetemnek.
Szabadidőmben zenélek, a Sárisápi Bányász Fúvószenekar tagja vagyok, ahol fuvolán játszom, szívesen őrzöm szülőfalum szlovák néphagyományait és szervezem közösségi eseményeit, ezenkívül szívesen olvasok, utazok, sportolok.