Radó Eszter

Italianisztika Műhely
E-mail cím: eszterrado[kukac]hotmail.com

2006-ban kezdtem a doktori tanulmányaimat. Témám az észak-olaszországi, pontosabban a trentino alto-adigei többnyelvű földrajzi nevek vizsgálata, valamint a helyi nyelvpolitika. Témámat mára már egy bizonyos kisebbség földrajzi neveinek vizsgálatára szűkítettem le, nevük mocheni, valamint a nyelvpolitikai helyzetükre.

Somogyi Judit

• XVIII. Magyar Alkalmazott Nyelvészeti Kongresszus, Balassi Intézet, Budapest, 2008. április 3-5.
    Észak-olasz településnevek vizsgálata
  • Fiatal kutatók és Olaszország, Szegedi Tudományegyetem, 2008. május 5-6.
    Nomi di luogo plurilingui in Trentino Alto-Adige rappresentanti la vita quotidiana
  • VI. Convegno Scientifico di Civiltá e Cultura Italiana, Nyugat-Magyarországi Egyetem, Szombathely, 2008. október 2-4.
    I toponimi dell'Alto Adige.

Publikációk:

• Radó Eszter 2009. A magyar mint európai és világnyelv. A XVIII. Magyar Alkalmazott Nyelvészeti Kongresszus előadásai, Balassi Intézet, Budapest, 2008. április 3-5. II. kötet - CD - Észak-olasz településnevek vizsgálata, MANYE, Vol. 5/1.
  • Radó Eszter 2009. Nuova Corvina, Rivista di Italianistica, Olasz Kultúrintézet - Istituto Italiano di Cultura, Toponimi plurilingui in Trentino Alto-Adige relativi alla vita quotidiana.