Rodek Annamária

született: Begella Annamária
E-mail cím: roboy[kukac]t-online.hu

2012 szeptembere óta vagyok a Nyelvtudományi Doktori Iskola hallgatója.
Kutatási területem a szakkifejezések specifikus jelentésviszonyai az általános ontológiák szerkezetében, különös tekintettel a gépészeti és elektromos műszaki terminológiára.
A szakterminológia speciális esete a köznyelvi szavak beépülése a gépészeti, elektromos nyelvezetbe. Vizsgálatom a magyar illetve a francia specifikus szóállományra terjed ki, amelyben a szemantikai viszonyokat, a metaforikus összefüggéseket és a nyelvszemléletbeli relációkat elemzem.
Célom: a szaknyelvi fordítás során, a legadekvátabb kifejezés kiválasztásának elősegítése.

Dr. Seidl-Péch Olívia (BME)

Előadás:

• MTA Nyelvtudományi Intézet, VIII. Alkalmazott Nyelvészeti Doktoranduszkonferencia
    (Budapest, 2014. február 7.)
    Az előadás címe: Magyar és francia köznyelvi szavak illeszkedése a műszaki terminológiába letölthető absztrakt

Publikáció:

• Rodek-Begella Annamária (2014): Magyar és francia köznyelvi szavak illeszkedése a műszaki terminológiába. In AlkNyelvDok8 -- Doktoranduszok tanulmányai az alkalmazott nyelvészet köréből, MTA Nyelvtudományi Intézet, Budapest. 113-123. letölthető