Demjén Izabella

Magyar Nyelvészeti Műhely
E-mail cím: demiza[kukac]gmail.com

2012 szeptembere óta vagyok a Nyelvtudományi Doktori Iskola Magyar Nyelvészeti Műhelyének hallgatója. Korábban a mai kárpátaljai magyar nyelvvel, bilingvizmussal, a helyi ukrán és magyar nyelv interferenciáival foglalkoztam. A disszertációm témáját a 17. századi északkelet-magyarországi nyelvváltozatok történeti szociopragmatikai tanulmányozása adja.

Hegedűs Attila

• 2007. február 20. – a Magyar Kéznyújtás Alapítvány és a Pannonhalmi Bencés Gimnázium és Kollégium Diákújságának Mécs László-díja, I. helyezés.
  • 2011. április 11. – Tudományos Diákkonferencia, résztvevő, szervezte: UNE.
  • 2012. április 23. – Tudományos Diákkonferencia, II. helyezés, szervezte: UNE.
  • 2014. március 1. – PhD-konferencia 2014, Nyelvtudományi szekció, Szeged
  • 2014. május 24. – a KMDFKSZ X., jubileumi Tudományos Konferenciája, Ungvár

Publikációk:

• Demjén Izabella. Ukrán tükörszavak és átvételek a kárpátaljai magyar nyelvben. In: Scientia Denique 1. évf., 1. kiadás – Kárpátaljai Magyar Diákok és Fiatal Kutatók Szövetsége, 2011. – 164–178. o.
  • Demjén Izabella. Károli Gáspár Bibliájának (1685) nyelvtörténeti elemzése. In: VIII. Tudományos Diákköri Konferencia a Kárpátaljai Magyar Diákok és Fiatal Kutatók Szövetségének szervezésében, Ungvár, 2012. – 103–110. o.
  • Demjén Izabella. Szláv elemek a kárpátaljai magyar köznyelvben. In: Közoktatás, XVII. évfolyam, 1-2. szám, Beregszász, 2012. – 30–31. o.
  • Demjén Izabella. Északkelet-magyarországi nyelvváltozatok szociopragmatikai megvilágításban. In: Scientia Denique 4. évf., 1. kiadás – Kárpátaljai Magyar Diákok és Fiatal Kutatók Szövetsége, 2014. – 17–26. o.
  • Demjén Izabella. Északkelet-magyarországi nyelvváltozatok szociopragmatikai megvilágításban (hangjelölés és helyesírás). In: Határtalan párbeszédek, Balassi Intézet Márton Áron Szakkollégium, 2014. – 119–137. o.
  • Demjén Izabella: Bura László: A többszólamúság ösvényein. Nyelvészeti tanulmányok. In: Névtani Értesítő, 36. szám – Budapest, 2014. – 257–259. o.